top of page
  • תמי וינצברג

זורמים עם חידושי הטכנולוגיה

ההתפתחויות בתחום האינסטלציה הן הרבה יותר משמעותיות משנדמה למי שאינו מכיר את התחום. אבל גם לאנשי המקצוע שמכירים את הענף יש תמיד מה ללמוד, במיוחד כשרשת מובילה כמו כנען סנטר מרחיבה את תחומי התמחותה ומביאה את עולם האינסטלציה לקדמת הבמה


תמי וינצברג | תמונות: shutterstock


מהפכה. זה מה שקרה כאן בשלושים השנים האחרונות - ואנחנו בקושי שמנו לב. היא התרחשה סביבנו, מתחת לרגלינו - ורובנו המשיכו הלאה, בלי להריע ובלי להתרגש. ובכל זאת, מדובר במהפכה - עברנו לצנרת פלסטית.


צריך להכיר את ההיסטוריה כדי להבין כמה זה משמעותי. אינסטלציה, בניגוד למה שחושבים רבים, אינה עניין חדש. מערכות להזרמת מים נקיים אל תוך הבית ופינוי מים מלוכלכים נמצאות איתנו כבר אלפי שנים, עוד לפני ימי הממלכה הרומית. אלא שכל אותן אלפי שנים מערכות הובלת המים - צנרת ותעלות כאחד - היו עשויות אבן ומתכות שונות - מעופרת רעילה דרך ועד נחושת ופלדה. והנה, בשנות ה-90 של המאה הקודמת נכנסה לחיינו צנרת פלסטית - קלה, זמינה, עמידה במפני תנאי לחץ וטמפרטורה קיצוניים, חומרים כימיים, שחיקה, סדקים ובלאי טבעי. תוסיפו לכך את העובדה שהאבנית אינה נצמדת אליה ולכן המים הנכנסים לצינור בקצהו האחד מגיעים באותה איכות לקצהו השני, בתוך הבית - ולא פלא שהחידוש הזה הצליח כל כך. מהפכה, כבר אמרנו?

מתקדמים מתחת לפני השטח


שלושה סוגי צנרת שולטים ברוב שוק האינסטלציה הביתית בארץ, והופכים את התחום לכזה שהולך ומתפתח:


  • פקסגול - צנרת הפלסטיק הראשונה בארץ, נמצאת בשימוש משנות ה-90 של המאה הקודמת ונחשבת גם היום למתקדמת ואמינה. ההתקנה נעשית בשיטת ההשחלה, שנקראת כך משום שהצינורות מושחלים בתוך תעלות התשתית.

  • הצנרת הרב שכבתית הראשונה בישראל SP, מבית מצרפלסט. בין שתי שכבות פלסטיק מצויה שכבת אלומיניום, המעניקה לצנרת חוזק נוסף, ובין כל שכבה לשכבה מצוי חומר איחוי שמחזק את הצנרת ומבטיח איטום מלא שלה. החיבור בין חלקי הצנרת נעשה בלחיצה והוא מבטיח איטום מיטבי ועמידות ממושכת. אחד מיתרונותיה של צנרת SP הוא הגמישות המאפיינת אותה, המאפשרת לחתוך ולעצב את הצינרות בהתאם לצורך, מה שמייעל מאוד את העבודה ומקל על אנשי השטח.

  • מולטיגול - צנרת רב שכבתית חדישה, שכמו הפקס-גול מיוצרת על ידי חברת גולן. מורכבת ממעטפת פוליאתילן מצולב, שכבה פנימית של פוליאתילן מצולב פקס-גול, המיוצרת בנפרד, וביניהן צינור אלומיניום המיוצר בריתוך לייזר. השכבות מוצמדות זו לזו בדבק, והתוצאה הסופית היא מערכת סימטרית, קלה להתקנה, המצטיינת באטימה מושלמת וביציבות מירבית.


בחירות - לשנים ארוכות


הכרת סוגי הצנרת חיונית כדי לדעת איזו תהיה המתאימה ביותר לפרויקט שבו מדובר. העדפה זו תושפע קודם כל מסוג הפרויקט: כשמדובר בשיפוץ נקודתי, מכתיבה הצנרת הקיימת את הבחירה, שכן התאמה מיטבית תבטיח חיבור איכותי ואיטום מוחלט, שני היבטים מהותיים בתהליך.

לעומת זאת כשמדובר בפרויקט מקיף, בין אם זו בנייה חדשה או שיפוץ מלא הכולל החלפה של כל הצנרת הקיימת, מכלול השיקולים שונה.

בכל מקרה, חשוב להכיר את תכונותיה של כל שיטה, כדי להבטיח התאמה מלאה למבנה. כך, למשל, צנרת מסוג פקס-גול, תתאים כמעט לכל מבנה (ואף היוותה את השיטה הנפוצה ביותר בתקופת המעבר שבין צנרת פלדה לצנרת רב שכבתית). יתרונותיה הבולטים כוללים נגישות גבוהה והאפרות לווסת את ספיקת המים באופן מיטבי. לעומת זאת, צנרת רב שכבתית כמו SP או מולטי-גול מאפשרת התקנה מהירה ושדרוג של מערכת אינסטלציה קיימת, גם כאשר מערכת פקס-גול לא מתאימה.

את התכונות האלה יש להתאים לתנאי השטח, ובהם מבנה הבית (האם מדובר בבית צמוד קרקע או ברב קומות? האם יש מפלסים בבית?), מיקום החדרים הרטובים ופיזור נקודות המים. ככל שההתאמה תהיה טובה יותר וההתקנה מקצועית יותר - כך תהיה התוצאה טובה יותר: אטומה, חסכונית ובעלת תוחלת חיים ארוכה.

באחרונה הוקמה ברשת כנען סנטר מחלקת אינסטלציה חדשה ומתקדמת, שבה ניתן יהיה לקבל את המוצרים המובילים והטובים ביותר בשוק הישראלי. לצד המגוון הרחב והאיכותי עומד לרשות לקוחות הרשת צוות עובדים עתיר ניסיון, המציע ייעוץ מקצועי מקיף, במטרה לסייע לכם להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

לקבלת פרטים נוספים:

עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם

בקרו באתר www.cnaanc.co.il

או צרו קשר בטל' 1-700-50-75-75

コメント


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page