top of page
  • תמי וינצברג

הכן גגך לחורף – על מערכות איטום מתקדמות

רגע לפני שגשמי החורף מכים בגגות במלוא עוצמתם כדאי לתת את הדעת על מערכות האיטום החדשניות, שיסייעו לכם לבצע עבודה איכותית ומקצועית, להגן על כל מבנה מפני נזקי רטיבות ולהבטיח ללקוחותיכם שקט נפשי לשנים רבות


תמי וינצברג | תמונות: shutterstock


"הכול מתחיל מהראש" אנחנו נוהגים לומר, וכשמדובר באיטום, אמירה זו נכונה גם לגבי ראשו של המבנה, כלומר הגג. סדקים ורטיבות בקירות נגרמים לא אחת בשל איטום לקוי של הגג, וחדירה של מי גשמים, עלולה להיות בעלת השפעה הרסנית על המבנה ועל יושביו. רטיבות כזו מחלישה את המבנה עד כדי סכנת קריסה ומאפשרת התפתחות של עובש ופטריות, המהווים סכנה ממשית לבריאות.

חומרי איטום איכותיים, המיושמים במקצועיות, מספקים מענה לאורך שנים. הם אינם נסדקים או מתקלפים בקלות ומספקים לגג – ובעקותיו לכל המבנה – הגנה מיטבית. בחירת חומרי הגלם תיעשה תוך התאמה לחומר ממנו עשוי הגג, למבנה שלו ולכלל תנאי השטח, ובשילוב עם תכנון ניקוז יעיל תתקבל התוצאה הטובה ביותר.

פתרונות - עד הגג


החשיבות הרבה שבאיטום איכותי של גגות הביאה להתפתחותן של מגוון שיטות. הוותיקה שבהן היא באמצעות זפת, שהיא חומר זול ובעל מאפיין אטימות גבוה מאוד, שילוב שהופך אותה לאטרקטיבית גם כיום. עם זאת איטום גגות בזפת מחייב תחזוקה שוטפת, סיוד ובדיקות שגרתיות לאיתור בקעים וסדקים.

שיטות מוכרות נוספות הן איטום בסילר ופריסת יריעות ביטומניות.

הסילר הוא חומר דוחה מים, המשמש לרוב כתוספת לחומרים אחרים וכחלק ממערכות איטום מורכבות. הוא עמיד מאוד ומתאים במיוחד לגגות ולחדרי רחצה.

יריעות ביטומניות מיושמות גם הן בשילוב חומרים נוספים, ובראשם דבק חם באמצעותו מצמידים אותן לגג. בדומה לזפת, גם את היריעות מלבינים כדי להגביר את הבידוד.

השיטה האחרונה והמקובלת ביותר היא איטום פוליאורטני, המאופיין – כאשר הוא מיושם במקצועיות ובהתאם להוראות היצרן – ברמת אטימות ובידוד גבוהה במיוחד. אחת הסיבות ליעילות הגבוהה של חומרים אלה היא העובדה שהם נוזליים ולכן קל לקבל באמצעותם כיסוי מלא של כל שטח, בעיקר כשמדובר בגגות שטוחים.


הדור הבא: מערכות איטום


כמו בכל תחום אחר, גם במה שנוגע לאיטום גגות מציעה רשת כנען סנטר מגוון פתרונות, שהמכנה המשותף להם הוא איכות גבוהה והתאמה מיטבית לדרישות ולצרכים של אנשי מקצוע. משמעות הדבר היא היצע מגוון של מוצרים מובילים ובעלי שם, תוצרת הארץ וחו"ל, שכולם עומדים בתקינה מחמירה, ומבטיחים יחס עלות- תועלת מעולה.

בתוך המגוון הזה מציעה כיום כנען סנטר את המילה האחרונה בתחום האיטום – מערכות איטום של מותגים כמו גילאר, מיסטר פיקס, אלרם ואחרים. מערכות אלה משלבות חומרי גלם איכותיים במיוחד המותאמים למגוון צרכים ומיושמים בדרכים שונות, כך שאיש המקצוע המיומן יוכל לבחור בדיוק את המוצר שמתאים לו ולפרויקט שעליו הוא אמון.


להלן כמה ממערכות אלה, וכן חומרים מתקדמים נוספים, המסופקים בליווי ייעוץ מקצועי לפני המכירה ואחריה:

· סיקה לסטיק 560 טיקסו - ממברנה גמישה בטקסטורה משחתית, חד רכיבית ונטולת סולבנטים, בעלת עמידות מוחלטת ב UV. המוצר מיועד לאיטום גגות ומשטחים ממגוון סוגים וחומרים – בטון, פח גלי, עץ, יריעות ביטומניות, אסבסט ועוד, ובכלל זה גגות בעלי פרטים מורכבים וגיאומטריה משתנה, וכן לשיקום כשלים באיטום גגות קיימים, לאיטום תחת מערכות ריצוף בגגות ועוד. ידידותי לסביבה – מוצר על בסיס מים, התורם לחיסכון באנרגיה, נטול VOC ואינו רעיל.

· סיקה לסטיק 490T - ממברנה שקופה על בסיס פוליאורטן לאיטום וציפוי מגוון משטחים וגגות מרוצפים. המוצר, שהוא חד רכיבי ומוכן לשימוש, מתאים למשטחי עבודה ולמעבר הולכי רגל, קל ליישום ונדבק כמעט לכל סוגי תשתיות החיפוי. הוא שקוף לחלוטין, עמיד לאורך שנים – ובכלל זה עמיד בתנאי חוץ, קרינת UV, מים עומדים, חומרי ניקוי ועוד.

· מריס 250 אקווה (אלרם) - ציפוי פוליאוריטני חד רכיבי נוזלי בעל אלסטיות גבוהה. זהו חומר על בסיס מים, עמיד בתנאים קשים ובמים עומדים, שיוצר לאחר הייבוש שכבת איטום מגומי חזק במיוחד.

· מריס היברידי (אלרם) ציפוי משולב פוליאוריטן אקרילי נוזלי, הניתן ליישום במקומות עם שיפוע מעל 2%. מריס היברידי הוא מוצר המאופיין בגמישות גבוהה, מתאים לאיטום גגות, מרפסות ואיזורים רטובים שאינו מצהיב.

· כרמית מיסטר פיקס Power Fix PU-Flex - ממברנה פוליאוריטנית נוזלית חד רכיבית מבית . המוצר עמיד ב-UV ומיועד, בין השאר, לאיטום והגנה של גגות ממגוון חומרים, ובהם בטון, יריעות ישנות, אסבסט, איסקורית ועוד. בהיותו גמיש, אחיד וללא תפרים Power Fix PU-Flex עמיד במים עומדים, ובנוסף הוא קל ופשוט ליישום ואינו מצריך דילול.


איטום גגות – הפרטים הקטנים


בנוסף למגוון מערכות האיטום מציעה רשת כנען סנטר גם מוצרי איטום להתמודדות עם צרכים ייחודיים בעת איטום הגג. עם אלה נמנים, למשל, סרטי איטום דביקים, המיועדים לאיטום תפרים, סדקים וחורים ביריעות ביטומניות וביריעות איטום גגות אחרות, לתיקונים מהירים ועוד. חשוב להתאים את סרט האיטום לשיטת האיטום שבה נעשה שימוש קודם לכן או במקביל, כדי להבטיח היצמדות מיטבית ואיטום מוחלט בנקודת ההדבקה.

כנען סנטר מציעה, כאמור, את המוצרים המובילים באיטום גגות – ומעמידה לרשות לקוחותיה צוות מקצועי ומיומן, המצויד בידע המקיף, העדכני והרחב ביותר בתחום.


לקבלת פרטים נוספים:

עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם

בקרו באתר www.cnaanc.co.il

או צרו קשר בטל' 1-700-50-75-75

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page