top of page
  • תמי וינצברג

בידוד, גרסת הפנל

מגפת הקורונה והדיבורים על בידוד הם הזדמנות טובה לעצור רגע ולוודא שאתם יודעים כל מה שאפשר על פנלים מבודדים.


הרבה לפני שמישהו בעולם חשב שאחת המילים הכי פופולריות בשנת 2020 תהיה "בידוד", הפנלים המבודדים כבר היו כאן. למעשה, ההיסטוריה של מה שמוכר גם כ"אריח סנדביץ'" ארוכה מאוד וכוללת גלגולים כמו פנלים מעץ, שכבת בידוד מקרטון ועוד. היום, לעומת זאת, מדובר במוצר מתקדם בהרבה, שיש לו אפילו ערך עיצובי.מבודד, אבל לא בודד

הפנלים המבודדים כיום עשויים בדרך כלל משתי שכבות פח מגולוון, שביניהן מודבק חומר בידוד כמו צמר סלעים או פוליסטירן (קלקר), שילוב המעניק להם יכולות בידוד תרמי, אקוסטי ובהתאם להרכב גם הגנה מפני אש. הפח המגולוון נצבע בתנור, ובדרך כלל ניתן לבחור את הגימור מבחינת גוון וטקסטורה, כדי שהפנלים יתאים למראה הכללי של המבנה.

למרות שמדובר בחומרים קלים יחסית, החיבור ביניהם בדבק פוליאוריטני מעניק להם חוזק רב, ונשיאת העומס של שלוש השכבות כשהן מודבקות גדולה בהרבה מסך היכולות של כל שכבה בנפרד. יתרה מכך: ככל שהמילוי עבה יותר, כושר נשיאת העומס ויכולת הבידוד של הפנל גדלים, וכשמדובר בפנלים המרכיבים גג ניתן להגדיל את המרחק בין הקירות התומכים בהם ביחס לעוביים. עם זאת, חשוב לבדוק את הנתונים של הפנל כדי לדעת מהן מגבלות העומס שניתן להפעיל עליו כדי למנוע שקיעה או קריסה שלו.בונים בניינים - ומהר

השימוש בפנלים המבודדים מגוון מאוד, והם מתאימים במיוחד למפתחים גדולים, לבנייה קלה ואף לבנייה בשיטת "עשה זאת בעצמך", שכן הם קלים לחיתוך ולהתקנה.

כמה מהייעודים הנפוצים ביותר בפנלים המבודדים כוללים:

· קירוי גגות, סגירת מרפסות והקמת יחידות דיור זמניות וקבועות

· בניית מבני ציבור, מרחבי למידה ואולמות ספורט

· בניית מחסנים, מבני תעשייה ומרלו"גים

· בניית מבנים חקלאיים: לולים, בתי אריזה ובתי קירור

השימוש הנפוץ בפנלים המבודדים נובע מיתרונותיהם הבולטים, ובהם משקל קל, יישום פשוט, ביצוע מהיר ועלויות נמוכות. אבל יתרונם הגדול ביותר הוא התועלת הטמונה בהם - יכולת בידוד משמעותית, שניתן להתאים לייעוד.


הכל תלוי בסוג המילוי

כנען סנטר, כדרכה, מציעה לקהל המקצועי מגוון איכותי ורחב גם בתחום הפנלים המבודדים. בסניפי הרשת ניתן למצוא פנלים מבודדים של חברות מובילות, המייצרות את הפנלים בארץ, בכפוף לתקנים מחמירים ובתהליך ייצור רציף, המאפשר להזמין פנלים מבודדים כמעט בכל אורך, במגוון צבעים וגימורים.


היצע הפנלים בכנען סנטר כולל פנלים מבודדים עם פוליסטירן ועם צמר סלעים, למטרות שונות:


· פנל קיר רגיל

· פנל קיר בורג נסתר

· פנל גג

· פנל אקוסטי לקירות

· פנל אקוסטי לגגות


תכונות הפנל והתאמתו לסוג המבנה תלויים, כאמור בחומר המילוי שלו.

צמר הסלעים עשוי סיבים מסלעים וולקניים, הערוכים בניצב לכיוון הפנל ומקנים לו חוזק רב. נקודת ההתכה שלו גבוהה (º1400-º1600) והבידוד האקוסטי שלו עומד על 35DB. לא פחות חשובה מכך היא העובדה שהוא אינו רעיל.

לפנלים במילוי פוליסטרון, לעומת זאת, אין אמנם תקן אש, ולכן אינם מתאימים לשימוש במבני מגורים, למשל, אבל כשמדובר במחסנים, בתי אריזה וכדומה יתרונם טמון בשילוב בין בידוד רעש ובידוד תרמי גבוהים למחיר אטרקטיבי. יתרון משמעותי נוסף הוא שבמקרה של שריפה הם אינם רעילים.שירות מהיר, יעיל ומקצועי


לצד הפנלים המבודדים, , מציעה כנען סנטר גם אבזרים נלווים, כמו סוגר צד, סוגר צד קופסה, סוגר חזית, פלשונג קיר וגג, זווית חוץ ופנים, תעלה לפאנל, אותם ניתן לקבל בהזמנה מיוחדת. מגוון זה הוא חלק מהגישה הכלל מערכתית המאפיינת את הרשת, המספקת תחת קורת גג אחת מענה כמעט לכל צורך בתחום הבנייה, ובכלל זה ייעוץ מקצועי, ליווי צמוד, זמינות גבוהה ושירות מסור ויעיל.

למידע נוסף:

עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם

או צרו קשר בטל' 1-700-50-75-75

Comentarios


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page